Sadurki 20A24-150 Nałęczów

Zobacz, co warto zwiedzić w Nałęczowie

Nałęczów - atrakcje turystyczne

Jeżeli chcesz zaczerpnąć świeżego powietrza, odpocząć w cichym i spokojnym miejscu to koniecznie wybierz się do Nałęczowa. Przepiękny park, liczne kawiarnie i restauracje oraz wiele innych atrakcji to miejsce, w którym każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. A gdy już odwiedzisz Nałęczów poczujesz jego unikalną atmosferę i z pewnością bardzo szybko zechcesz tu wrócić. Jeżeli jeszcze zastanawiasz się nad tym co można robić lub zobaczyć w tym wyjątkowym mieście zerknij na poniższą listę, która na pewno zachęci Cię do szybkiego przyjazdu.

Muzeum Stefana Żeromskiego

Muzeum Stefana Żeromskigo w Nałęczowie

Na początek Muzeum Stefana Żeromskiego, które mieści się w dawnej pracowni pisarza. Chata została wybudowana za honorarium otrzymane za "Popioły" i stała się letnim domem Stefana Żeromskiego. Pisarz napisał w niej powieści takie jak "Duma o hetmanie" czy "Słowo o bandosie". Pracownia ma już 110 lat i jest pierwszym miejscem, które warto odwiedzić w Nałęczowie.

Muzeum Bolesława Prusa w Pałacu Małachowskich

Muzeum Bolesława Prusa w Pałacu Małachowskich

Nałęczów od zawsze przyciągał wybitnych ludzi o czym świadczy kolejne miejsce warte uwagi - Muzeum Bolesława Prusa. Znajduje się ono w Pałacu Małachowskich, w którym pisarz wielokrotnie zamieszkiwał podczas wakacji. W muzeum zgromadzone są liczne pamiątki i materiały dokumentujące życie i twórczość pisarza, a przede wszystkim jego związki z Nałęczowem i rodzinną Ziemią Lubelską.

Park Zdrojowy

Park Zdrojowy w Nałęczowie

Jeżeli będziesz chciał odpocząć po zwiedzaniu najlepiej zaczerpnąć świeżego powietrza w Nałęczowskim Parku Zdrojowym. Gdy siły powrócą warto zobaczyć kościół rektoralny pw. św. Karola Boromeusza, a także parafię pw. św. Jana Chrzciciela.

Nałęczów to jednak nie tylko zwiedzanie. To odpoczynek dla ciała i duszy. Dla tych którzy dbają o formę warto wybrać się do Atrium lub poćwiczyć na świeżym powietrzu za Szpitalem Kardiologicznym. Nałęczów to miejsce, które na pewno warto zaznaczyć jako "odwiedzone" na swojej podróżniczej mapie. A więc już dziś zarezerwuj sobie u nas pokój i ciesz się korzystając z uroków Nałęczowa.

    Recenzja: 10/10 na podstawie 89 głosów. Oceń!