Sadurki 20A24-150 Nałęczów

Coroczne zawody balonowe

Zawody balonowe w Nałęczowie

Kolejny raz w Nałęczowie odbędą się Balonowe Mistrzostwa Polski oraz Międzynarodowe Zawody Balonowe o Puchar SPA Nałęczów. Jest to już kolejna edycja, w której biorą udział baloniarze z różnych państw jak Litwy, Rosji, Słowacji, a nawet z Bliskiego Wschodu. Mistrzostwa odbywają się w sierpniu 2024 roku.

Balony nad Nałęczowem

Zawody balonowe w Nałęczowie

Każda edycja Balonowych Mistrzostw Polski zachwyca różnorodnymi wydarzeniami kulturalnymi kierowanych do publiczności jak i do samych zawodników. Organizatorzy zarówno dbają o niekomercyjność jak i o poziom atrakcyjności imprezy po przez koncerty znanych zespołów, kiermasz lokalnych wyrobów, miasteczko zabaw dla dzieci, pokazy strażackie, skoki spadochroniarzy, czy nocne pokazy balonów z efektywnymi wizualizacjami laserowymi. To wszystko po to by stworzyć przyjazną dla widzów atmosferę.

Balonowe Mistrzostwa mają na celu przyciągnąć miłośników lotnictwa z całej Polski oraz nawiązywać do tradycji tego sportu. Jest niesztampowym przedsięwzięciem nie tylko dla lubelskich mieszkańców, grono widzów co raz bardziej się powiększa. Zawody cieszą się wielkim uznaniem nawet wśród społeczeństwa z Europy.

    Recenzja: 10/10 na podstawie 42 głosów. Oceń!