Sadurki 20A24-150 Nałęczów

Wolisz hotel, pensjonat czy agroturystykę? A może nasz apartament?

Apartament, hotel, pensjonat czy agroturystyka?

Planujesz wyjazd do Nałęczowa i szukasz odpowiedniego noclegu? Możemy Ci w tym pomóc! Uzdrowisko Nałęczów to miasteczko o profilu wyłącznie kardiologicznym i jest idealnym miejscem na odpoczynek i relaks. Słynie z licznych zabytkowych willi, pięknej przyrody oraz nowoczesnych SPA i leczniczych sanatoriów. Znajdziesz tu dużo interesujących i atrakcyjnych miejsc noclegowych. Sam wybierz co dla Ciebie najlepsze. Pensjonaty

Park Zdrojowy w Nałęczowie

Pensjonaty

Turyści często wybierają pensjonaty. Dlaczego? Taki rodzaj noclegu jest bardzo komfortowy, przytulny i atrakcyjny cenowo. Jest to miejsce, gdzie znajdziemy minimum 7 pokoi oraz całodobowe wyżywienie, co jest dużym plusem. Kto najczęściej wybiera tego typu obiekty hotelarskie? Najwięcej klientów to oczywiście rodziny z dziećmi. Takie miejsca nie są duże i dlatego są idealne dla rodziców z sporą gromadką biegających po domu pociech. W ten sposób nie zgubią się w olbrzymiej aglomeracji kurortu. To idealne miejsce dla ludzi, którzy cenią sobie wygodę i poczucie bezpieczeństwa. Po prostu można poczuć się jak we własnym domu.

Pensjonaty w Nałęczowie

Przygotowane miejsce na grille lub ogniska to częsta atrakcja, która umila gościom pobyt. W zależności od wyposażenia oraz oferowanych usług możemy wyróżnić pięć kategorii pensjonatów, które oznacza się gwiazdką. Tak samo jak hotele jedna gwiazdka to najniższa ocena, a pięć to najwyższa. Najwięcej pensjonatów jest na południu Polski. Oczywiście w Nałęczowie też możemy znaleźć kilka, które warto odwiedzić.

Apartamenty

W XIX wieku były uznawane za luksusowe mieszkania, które są wystawne i bardzo przestronne. Dzisiaj również możemy uznać apartamenty za coś kosztownego, lecz prestiż tego słowa nieco stracił na znaczeniu. Apartamenty to głównie zespół pomieszczeń przeznaczonych dla potrzeb kilku użytkowników. Najczęściej składa się z dwóch lub trzech pokoi, kuchni, łazienki oraz dużego salonu. Możemy je podzielić na te starsze, mieszczące się w kamienicy oraz na te bardziej nowocześniejsze, ulokowane w biurowcach.

Apartament w Nałęczowie

Te pierwsze charakteryzują się większą urokliwością, kameralnością oraz intymnością, zaś w tych drugich pomimo, że możemy znaleźć mniej nastrojowej atmosfery to na pewno zyskamy pełną wygodę oraz innowacyjność, a dzięki przeszklonym ścianom również przestronność. Apartament jak sama jego nazwa wskazuje jest nieco droższym wydatkiem, jeśli porównując go do innych obiektów. Dlatego nie każdy może sobie pozwolić na tego rodzaju przyjemność. Komfort, duże przestrzenie, piękne wnętrza to tylko kilka elementów, które charakteryzują ten lokal.

Pokoje i kwatery prywatne

To najlepsza opcja dla tych, którzy uwielbiają podróżować, czuć swobodę i spontaniczność. Takich miejsc jest mnóstwo i w każdym mieście możemy znaleźć chodź jeden pokój do wynajęcia. Dlatego bez obaw możesz zapukać do drzwi i zapytać gospodarza o nocleg. Jeśli rzadko planujemy wycieczki i nie przywiązujemy dużej wagi do wcześniejszego rezerwowania miejsc noclegowych to kwatery są idealnym rozwiązaniem.

Pokój od południa

Możesz wziąć tylko plecak i wyruszyć na wyprawę nie martwiąc się, że nie będziesz miał gdzie spać. Pokoje lub kwatery prywatne są najtańszym miejscem i znajdziemy je wszędzie. Taki rodzaj noclegu jest przeznaczonych dla osób, które pragną zrelaksować się i na chwilę odetchnąć od męczącej, długiej drogi. W małych miasteczkach, takich jak Nałęczów jest bardzo wiele takich noclegów. Może cechują się mniejszą urokliwością, ale na pewno są zadbane i czyste. To co wyróżnia takie miejsca na tle innych to zdumiewająca gościnność właścicieli, która zachwyca każdego klienta.

Agroturystyka

Forma wypoczynku zbliżona do warunków wiejskich. Możliwą zapłatą dla gospodarza jest praca lub inna pomoc, usługa. Agroturystyka na wsi traktowana jest jako alternatywne do rolnictwa źródło dochodu. Celem jej jest zmniejszenie wyludniania wsi i miejscowości górskich, a tym samym wzrost dochodów ludności miejscowej. To turystyka, która obejmuję różne rodzaje usługi począwszy od kwaterowania, po przez całodobowe posiłki, wędkarstwo, jazdę konną, po uczestnictwo w codziennych czynnościach gospodarskich. Główną atrakcją takiego miejsca to również walory krajobrazowe, które umilają czas przyjezdnym.

Agroturystyka w Nałęczowie

Kolejną przyciągającą rozrywką tego typu miejscach jest również nauka szydełkowania, haftowania, pomoc przy wyrobach regionalnych jak ser, wędliny czy wypiek chleba lub uczestnictwo w obrzędach ludowych i w pokazach kowalstwa. Taki rodzaj turystyki w Polskich wsiach jest znany od bardzo dawna. Dzisiaj już taka forma wypoczynku powoli zanika, ale na pewno na mapie możemy jeszcze kilka takich miejsc wskazać między innymi Nałęczów. Jeśli chcesz odpocząć od miejskiego zgiełku, a przy tym nauczyć się tradycyjnego rzemiosła artystycznego to taka forma rekreacji jak najbardziej jest wskazana!

Wille

W Nałęczowie jest wiele starych i zabytkowych willi. Niektóre z nich powstały z początkiem Zakładu Leczniczego oraz w czasach kiedy w uzdrowisku bywali i tworzyli znane osoby jak: Zofia Nałkowska, Henryk Sinkiewicz, Stanisław Witkiewicz, Stefan Żeromski, Bolesław Prus, Ewa Szelburg-Zarembina oraz Stanisław Przybyszewski. Budowle były ogromną atrakcją, które przyciągają nawet współczesnych turystów. Dzisiaj odrestaurowane wille możemy podziwiać praktycznie na każdej z ulic. Możemy wyróżnić kilka stylów budowli: szwajcarski, włoski i zakopiański.

Willa w Nałęczowie

Wszystkie są piękne i bogato zdobione ornamentami. To co wyróżnia wille to na pewno cudowne werandy, dekoracyjne balustrady i nadokienniki, oryginalne dwuspadowe dachy i stylowo zdobione szczyty. Często odbywały się w nich bale i dancingi. Teraz stały się jedną z form wypoczynku i nie odłączną historyczną częścią miasteczka. Większość wili charakteryzuję się bardzo bogato zdobionym wnętrzem, które zachwyca każdego. Luksus, zapewniony stylową dekoracją i aranżacją sprawia, że na taki nocleg mogą sobie pozwolić nieliczni.

Hotele

To obiekty turystyczne, które głównym ich zadaniem jest odpłatnie zapewnienie noclegu. Sugerując się polskimi standardami hotel może powstać jeśli posiada co najmniej 10 pokoi. Są to najczęściej pokoje jedno, dwuosobowe, ale zdarzają się również trzyosobowe. Hotel powinien spełniać szeroki zakres usług związane z pobytem zwiedzających. Takie obiekty turystyczne możemy podzielić według panujących standardów na podstawie świadczonych przez nich usług. Wyróżniamy hotele ekonomiczne, średniej klasy oraz luksusowe. Przeważającą cechą tych pierwszych to oczywiście zapewnienie czystego, wygodnego oraz taniego miejsca noclegowego. Często w gastronomii oferują jedynie śniadania. Taki rodzaj hoteli jest dla osób, którzy uważają, że większy luksus jest im zbędny. Wystarczy im porządek i komfort.

Hotele w Nałęczowie

Drugi typ to hotele średniej klasy. Ich zakres usług jest rozbudowany i skierowany głównie do osób podróżujących służbowo, którzy cenią sobie nie tylko czystość i wygodę, ale również ozdobne, ergonomiczne i dobrze wyposażone wnętrza. W takich miejscach możemy znaleźć sale konferencyjne, sale do bankietów lub do innych imprez okolicznościowych. Dla gości dostępna jest również restauracja i bar. Ostatni rodzaj hoteli wyróżnia się większą dekoracyjnością pokoi i zwiększonym zakresem świadczonych usług. W recepcji można skorzystać z pomocy konsjerża, który wykonuje zlecenia klientów w celu ułatwienia im pobytu. Oferta takich hoteli skierowana jest do bardziej zamożnych gości. Pokoje są wyposażone w niezbędne elementy, jak i w te dzięki, którym możemy się poczuć jak w pałacu.

Domki

Najbardziej popularne to domki letniskowe. Możemy je znaleźć w górach, nad morzem i w tych miejscowościach, gdzie najmocniej dominuje turystyka. Tak jest między innymi w Nałęczowie. Domki zazwyczaj stawiają ludzie, którzy na co dzień mieszkają w dużym mieście. W ten sposób w czasie wakacji mogą sobie wyjechać, odpocząć od pracy i szybkiego życia. Często takie domki możemy wynająć.

Domki w Nałęczowie

Jest to dobra opcja dla tych, którzy chcą pomieszkać kilka dni z dala od miejskiego gwaru. Oprócz gór i morza domki możemy spotkać nad jeziorami i w popularnych miasteczkach turystycznych. Niestety ze względu na mało ocieplaną konstrukcję domków najlepiej wynajmować je w ciepłe miesiące. Taka forma noclegu jest super rozwiązaniem dla par i rodzin, które chcą wypocząć kilka dni mniejszym kosztem.

Sanatoria

Nie zapominajmy o sanatoriach, Nałęczów bowiem z nich słynie. Wiele osób zadaje sobie pytanie czym jest sanatorium i jakie dokładnie ma działanie? Jest to zakład wspomagający leczenie, wykorzystujący walory rekreacyjne, przyrodnicze np. wody mineralne, termalne, ozon, radon, sole mineralne. Zlokalizowane jest w miejscowości uzdrowiskowej o charakterystycznym klimacie przeznaczonym głównie dla osób przewlekle chorych, wymagających rehabilitacji lub dla osób, które muszą utrzymać rezultaty leczenia szpitalnego.

Sanatorium Stare Łazienki

Nasze uzdrowisko jest jednym z takich miejsc. Szczególny klimat, niesamowite powietrze oraz źródła mineralne sprzyjają w leczeniu, zwalczają choroby u osób cierpiących na różne dolegliwości związane z nadciśnieniem czy z układem krążenia krwi. Jeśli potrzebujesz właśnie takiego zdrowotnego klimatu, możesz go znaleźć w Nałęczowie, ale nie tylko. W Polsce jest wiele ośrodków uzdrowiskowych, które można podzielić wg. terenu oraz panującego klimatu. Najwięcej zakładów leczniczych jest nad morzem, między innymi w takich miastach jak: Międzyzdroje, Krynica-Zdrój, Kołobrzeg, Łeba, Ustronie Morskie, Świnoujście i wiele innych. W górach liczba sanatoriów jest prawie równa liczbie nadmorskich, jedne z ważniejszych miejscowości to: Rabka-Zdrój, Szklarska Poręba, Wapienne, Ustroń.

SPA

Nałęczów to uzdrowisko, które cieszy się licznymi miejscami spa, oferujące szeroką gamę profesjonalnych usług. Jest to kurort, który leczy przy użyciu wody. Dzisiaj pojęcie spa jest szeroko rozumiane jako określenie zabiegów dążących do poprawy zdrowia i samopoczucia. Dawniej charakteryzowało się tym, że wykorzystywano wody z naturalnych źródeł i surowców w miejscu ich pozyskiwania. Obecnie odchodzi się od tego i coraz częściej słowo spa używa się, określając różnorodne metody lecznicze, terapeutyczne i upiększające. Możemy skorzystać z mnóstwa usług, takich jak: sauna, jacuzzi, siłowni, salonu kosmetycznego, fryzjerskiego oraz z tzw. strefy relaksu, w której możemy wziąć na przykład kąpiel aromatyczną, z białej glinki lub skorzystać z różnych masaży relaksujących.

SPA Nałęczów - Zakład Leczniczy Uzdrowisko Nałęczów

Obecnie spa łączy się również z odnową biologiczną. W Nałęczowie jest kilka publicznych i prywatnych zakładów, które taką formą relaksu się zajmuję. Są to wszystkie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które upiększają nasze ciało pod względem odmładzania i odchudzania. Ale nie tylko, ponieważ możemy znaleźć również usługi związane z leczeniem bólu stawów, obrzęków kończyn dolnych, słabych wypadających włosów, czy trądziku różowatego.

Restauracje

Nie wszystkie hotele w Nałęczowie i okolicach oferują wyżywienie, dlatego ważne jest znać najlepsze punkty gastronomiczne. Najlepszą restauracją według turystów jest Patataj. Mieści się na trasie prowadzącej do Lublina. Menu jest nieco droższe niż w przeciętnej restauracji, ale goście bardzo sobie chwalą tamtejszą kuchnię, dlatego warto odwiedzić to miejsce będąc w okolicy. Ze względu na duże zainteresowanie konieczna jest wcześniejsza rezerwacja stolika. Kolejnym idealnym miejscem na randkę we dwoje jest Pijalnia czekolady Wedel. Znajduję się w Parku Zdrojowym. Oferują kilka rodzajów czekolad: mleczne, białe, kakaowe, ale nie tylko również herbaty i pyszne kawy. Więc jeśli planujesz wyjazd w okresie jesienno-zimowym to koniecznie musisz spróbować rozgrzewającej przyjemności, jaką proponuję nam to miejsce.

Restauracje w Nałęczowie

Dla miłośników mięsa mamy karczmę Nałęczowską, gdzie w głównym składnikiem menu jest dziczyzna i jagnięcina. Mieści się na ul. Stanisława Augusta Poniatowskiego. Po rewolucjach Magdy Gessler jeszcze bardziej przyciąga przyjezdnych nie tylko jedzeniem, ale również wystrojem i panującą tam atmosferą. Dla gości, którzy chcą dobrze zjeść, a przy tym nieco zaoszczędzić proponujemy Starą Aptekę. Jest to miejsce bardziej stołówkowe, ale oferuję smaczne i domowe obiady. Znajduję się w samym sercu na ul. Lipowej 4.

Podsumowanie

Uzdrowisko Nałęczów oferuję nam wiele ośrodków, w których możemy skorzystać z noclegu, nabrać sił i poczuć się jak w bajce. W zależności od preferowanych usług, finansów i potrzeb, każdy znajdzie coś dla siebie. To urokliwe i magiczne miasteczko zachęca pod wieloma względami. Można tu odpocząć, zrelaksować się, zwiedzić, poznać kawałek lubelskiej historii, no i oczywiście wyleczyć, dzięki panującej, zdrowotnej atmosfery.

    Recenzja: 10/10 na podstawie 27 głosów. Oceń!